Teisipäeval, 12. juunil avatakse pidulikult Lange kardikeskus ning tänatakse koostööpartnereid, kes on andnud panuse Lõuna-Eesti suurima kardikeskuse valmimisse.

Lange kardiraja projekteerimine sai alguse 2014. aastal ning ehitustegevusega alustati 2016. aastal. Esimesed kardid lubati rajale käesoleva aasta aprilli lõpus. Lange Motokeskuse juhataja Lauri Roosioru sõnul andis see hea võimaluse sisse elada nii kardikeskuse töötajatel kui ka klientidel. „Mulle teeb suurt heameelt, et kõik on läinud plaanipäraselt ning ka klientidel on meie pakutavate teenuste vastu suur huvi. Tagasiside kardikeskuse tööle on olnud positiivne ning see annab kindlust, et kardirada oli siia, Lõuna-Eestisse, väga oodatud,“ sõnab Lauri Roosiorg.

Lange kardirada on 1015 meetrit pikk ning 9 meetrit lai, mis võimaldab rajal pidada nii Eesti kui ka Euroopa meistrivõistlusi. Selsamal nädalal, 16. juunil Eesti meistrivõistluste etappi siin rajal ka peetakse. 

Kardiraja kõrval olevas kahekorruselises hoones asuvad esimesel korrusel riietusruum, kartide garaaž, saunaruum ja kohvikuala. Teisel korrusel on avar ja valgusküllane konverentsisaal kuni 50le inimesele. „Tahan tänada kõiki, kes on andnud enda panuse kardikeskuse valmimisse, sest kardikeskust projekteerides soovisime, et hoone oleks võimalikult funktsionaalne ning see on ka õnnestunud. Selle tõestuseks on kardirada kasutanud lisaks kartidele nii supermoto mootorrattad kui ka Porsche autod. Lisaks jõuab veel sel nädalal meie rajale ka Eviko suusarulli etapp. Professionaalsetel sportlastel, eraklientidel ning ka ettevõtetel on võimalus veeta kardikeskuses rohkem aega kui vaid üks kardisõit. Kohvikusse on oodatud ka meie hea naabri Lennundusmuuseumi külastajad ning sauna ja konverentsisaali saavad erinevateks sündmusteks kasutada ka need inimesed, kes kardisõitu juurde osta ei soovi,“ lisab Lauri Roosiorg.

Kardikeskuse teenindushoone rajamist toetas Ettevõtluse ja Arendamise Sihtasutus 360 000 euroga ning ka Kastre valla elanikud panustasid kaasava eelarve kaudu 16 000 eurot. Kardiraja ehituseks eraldas Põllumajanduse ja Registrite Informatsiooni Amet 150 000 eurot. Lange kardikeskuse kogumaksumus on ca 1,3 milj eurot, sellest üle poole on kaetud omavahenditest.

 

Lisainfo:
Lauri Roosiorg
Lange Motokeskuse juhataja
Tel +372 511 8174