Henri Roosiorg on kardisõidu Eesti meistrivõistlustel stardis

Sel nädalavahetusel võõrustab Lange kardikeskus Eesti meistrivõistluste etappi kardisõidus. See on Lange kardiraja esimene tiitlivõistlus, ent erilisust lisab ka see, et meie motokeskuse enda esindaja Henri Roosiorg on kardiga stardijoonel. Just, seesama Henri, kelle nime oleme juba üle 15 aasta harjunud nägema ja kuulma motokrossi võistlustel, teeb nädalavahetusel debüüdi kardiroolis.

Henri, sa oled mitmekordne Eesti meister motokrossis. Kas sa oled krossitsikli nurka visanud ja asendanud selle kardiga?

Tõesti, motokrossi Eesti meistriks olen tulnud paaril korral, kolme sees olen üle kümne korra… Krossitsikkel sai nurka visatud juba ammu tegelikult, lihtsalt oma lõbuks olen aeg-ajalt sõitnud. Päris asendamiseks ma seda veel ei nimetaks, kuna motokross minu jaoks heas mõttes sõltuvus.

Kui kogenud sa kardiroolis juba oled?

Kardi sain ma kätte aprillikuus, selle aja jooksul olen mõned korrad trenni teinud. Aga kuna ma ise elan hetkel Tallinnas, siis sõidutunde väga palju ei ole.

Pärast treeningpäeva oli kuulda, et sinu ajasõit õnnestus hästi. Mis eeldused või oskused peavad kardisõitjal olema, et olla kiire ja konkurentsis?

Ma usun, et hoo üle ei saa kurta hetkel, arvestades minu sõidukogemust. Eelduste ja oskuste koha pealt peab kindlasti olema suurepärane keskendumisvõime ja hea füüsiline vorm, kuna sellel alal sõidetakse võidu sajandiku täpsusega.

Kui motokross pole mõeldav ilma isade osaluseta, siis kuidas on

 kardiga? Kas sinu isa Lauri debüteerib sel nädalavahetusel mehaanikuna?

Ma ütleks, et kardispordis on isade osalusel veel suurem osakaal, kuna siin on täpistööd ja sättimist tunduvalt rohkem kui motokrossis. Aga loomulikult, kõik sõltub, mis tasemel seda tehakse. Mehaaniku osas tahaksin öelda suured tänud Tarmole, kes on mind treeningutel aidanud ning on ka võistlustel mulle abiks.

Nii Lange krossi- kui ka kardiraja on sinu kodurajad. Kas oled jõu

dnud kardiga juba ka mujal kiiremaid ringe teha?

Senimaani on minu karditrennid piirdunud ainult Lange rajaga, kuid kuna mul on plaan minna ka teistele etappidele sõitma, tuleb ka teiste radadega tutvuda.

Nädalavahetusel on stardis ka näiteks endine krossisõitja Marcel Peldes, mis sa arvad, kas motokross annab kardisõiduks mõne eelise?

Eks krossi võistluspinge ja treenitus tuleb kasuks. Olen kuulnud, et krossisõitjad

 pidid natuke liiga agressiivsed olema, kardis on rohkem sujuvust vaja.

Mitte et me sulle tahaksime motokeskuse poolt pinget peale panna, küsime siiski, et mis eesmärgi oled endale esimestel Eesti meistrivõistlustel seadnud?

Eks see esimene võistlus uus ja huvitav ole, siiani on kõik olnud väga FUN ja üritan seda ka nii hoida. Koduetapil prooviks ikka poodiumi ära võtta!

12345...10...