Kardikooli tunnid hakkavad toimuma alates 13. aprillist 2019. Sissejuhatav infopäev toimub esmaspäeval, 8.aprillil, kell 18.00. Infopäevale on oodatud osalema ka kõik need, kes ei ole ennast veel kardikooli registreerinud või kahtlevad kas antud huviring on lapsele sobiv ja meelepärane. Meil on hea võimalus nii lastele kui ka lapsevanematele oma õppeprogrammi, kardikeskust, karte kui ka personali tutvustada. Infopäeval osalemine ei kohusta kardikoolis osalemist. Tulge veetke põnev õhtupoolik Lange Motokeskuses- võtke kaasa kõik teid huvitavad küsimused ning proovime neile üheskoos vastused anda! Kui teil on küsimusi, mis ei kannata oodata infopäevani, siis kirjutage meile: info@langemotokeskus.com. Kohtumiseni!

 1. Kes on oodatud Kardikoolist osa võtma?
 • Kardikool on nii lastele kui täiskasvanutele. Kardikoolist saab iga osaleja hea vastuse sõiduoskusele ja võimetele, kas soovitakse ainult oskusi sõidukogemuste lihvimiseks või jätkata/alustada profisportlasena võidusõitja karjääri
 1. Kas lapsel peavad olema mingid eeldused/oskused juba eelnevalt, et kardikoolist osa võtta?
 • Varasem kogemus ei ole vajalik. Alustamiseks on kõige olulisem soov ja tahtmine tullaõppima- harjutama. Eeldused annavad kaalu hilisemas faasis, kas osaleja soovib võistlusspordiga võidusõidukarjääri alustada.
 1. Milline on kardikooli vanusepiirang?
 • Vanusepiirangut alustamiseks otseselt ei ole. Piirangu seab see, kas laps füüsiliselt saab kardisõiduga alustada, on selleks ise
  valmis ja saab hakkama.
 1. Milline näeb välja üks kardikooli tund? Mis seal tehakse
 • Iga kardikooli tund koosneb teoreetilisest osast ja praktilisest sõidu osast. Sõidu sessiooni lõpus saab iga osaleja jagada oma muljeid sõidust ning ülevaate treeneri poolt.
 1. Millised oskused/teadmised kardikoolist omandatakse?
 • Kardikool annab eelkõige hea sõidutunnetuse ja oskused auto juhtimiseks, treenib reaktsioonikiirust arendab enesevalitsemise oskust jaon väga heaks ettevalmistuseks alustada võidusõitja karjääri. Kardikoolis omandab iga osaleja reeglid käitumiseks rajal, õpetab hindama ohuolukordi suurtel kiirustel, kurvi läbimise oskust nii kuival-, kui märjal rajal, pidurdamist ja ohutuid sõiduvõtteid.

 

 1. Kas kardikooli on oodatatud ainult need, kes soovivad tulevikus kardispordiga tegeleda?
 • Kardikooli on oodatud kõik lapsed alates 6. eluaastast, kui ka täiskasvanud, kes soovivad proovile panna- ja arendada oma sõiduoskusi. See annab väga hea kogemuste pagasi kogueluks ka siis, kui võidusõitjakarjääri ei planeerita.
 1. Kui tihti kardikooli tunnid toimuvad? Kui pikalt kestab õpe?

Kardikooli tunnid toimuvad üks kord nädalas, kui ei ole erikokkuleppeid. Üks tund kestab 1,5-2 tundi vastavalt vanusegrupile. Ühe suvehooajaga omandab iga osaleja baasteadmised kurvi läbimise tehnikatest ja hindama ohuolukorda rajal, saab selgeks signaallipud ja võistlusreeglid.

 

 1. Mis saab siis, kui kardikooli õppeblokk on läbitud?
 • Kui õppeblokk saab läbitud, siis edasi saab iga osaleja otsustada, kas soovib oskusi edasi lihvida ja seada eesmärgiks jõuda võistlusspordini või omandab kogemusi sõidutunnetuse arendamiseks.