Lange kardikeskusel on ainulaadne võimalus võõrustada enda rajal innovaatilist ülemaailmset Formula Student võistlust Baltic Open 2018.

Formula Student võistlusformaat näeb ette, et osalejad peavad aasta jooksul projekteerima ja ehitama üheistmelise vormelauto, millega hiljem võistlusrajal mõõtu võetakse. Osavõtjad on reeglina inseneri eriala tudengid, Eestis peamiselt Tallinna Tehnikaülikooli ning Tehnikakõrgkooli õppurid. Baltic Open võistluse teeb eriliseks see, et võ

istelda on lubatud ka neil, kel ülikooliaastad juba selja taga ning autodel, mil vanust rohkem kui aasta.

Võistluse jaoks on ehitatud nii sisepõlemis- kui ka elektrimootoriga vormeleid, mis on toonud juba ka esikohti rahvusvahelistelt võistlustelt. Baltic Open 2018 projektijuhi Geili Pais sõnul on Lange kardirajal toimuva võistluse suurfavoriidiks eestlaste projekteeritud ja ehitatud elektrimootoriga vormel, mis tõi eestlastele Formula SAE Itaalia etapilt lausa üldvõidu.

Langel võistlusel on osalejaid nii Eestist, Leedust, Soomest, Venemaalt, Tšehhist kui ka Ukrainast. Vormeleid on võistluseks ehitatud 14 ning seda, kas eestlaste elektrimootoriga imemasin tõesti võidu võtab, saavad kõik soovijad ise Lange kardirajale vaatama tulla.

Täna, 17. augustil toimuvad kuni kella 18.00 tudengivormelite ajasõidud ja homme, 18. augustil tuleb vormelitel mõõtu võtta kestvussõidus kell 10.00-18.00.

Pealtvaatajale on üritus tasuta.

Kohtumiseni Lange kardikeskuses!